Ezoic ile en az %25 daha fazla kazanın! Ezoic Rehberi: Ezoic hakkında her şey

Ezoic, uyguladığı farklı tekniklerle daha fazla kazanç sağlamanızı amaçlayan bir Admanager partneridir. AdSense gibi çalışır ancak, Adsense’a kıyasla en az %25 daha fazla kazandırmayı vadeder. Web sitelerimde Ezoic kullanıyorum ve AdSense’tan daha fazla kazandırdığı konusunda kesinlikle hemfikirim.

Öncelikle Ezoic’te uzman olduğumu iddia ediyorum. Kafanızda soru işareti kalmayacak şekilde internette olmayan birçok bilgiyi bu yazımda paylaşacağım. Hadi başlayalım…

Ezoic çalışma mantığı nedir? Nasıl daha fazla kazandırıyor?

  • Ezoic şirketi sadece Google AdSense ile sınırlı değil. AdSense haricinde onlarca farklı firmadan reklam yayını yapıyor. Bu da firmalar arasındaki rekabeti artırıyor. Daha çok rekabet = yüksek kazanç.
  • Diğer önemli husus ise yapay zeka reklam biçimleri ve reklam yerleşimi. AdSense’de olmayan bir sürü farklı reklam özelliği mevcut. Bu yüzden kullanıcıların dikkatini çekecek, tıklamaları artıracak reklamlara yer veriyor.
  • Web sitesi hızlandırma özelliği sayesinde de sayfa açılış hızı artıyor. Kullanıcılar reklamları daha fazla görüyor. Dolaylı olarak tıklamalar ve görüntülemeler artıyor.

İşte AdSense ve Ezoic arasında oluşabilecek kazanç farkı. Gerçekten çok iyi.

1.Aşama: Ezoic’te onay şartları: Ezoic’te onay almak için hangi şartları sağlamalısınız?

Ezoic, Admanager partneri olarak ve AdSense gibi çalışması nedeniyle politika ve gizlilik açısından tamamen AdSense gibidir. Yani AdSense’de yer alan temel politika gereksinimlerini okuyup birebir uymanız gerekir. Lütfen AdSense politikalarını okuyun.

Aslında bu bölümde anlatacağım şeyler SEO ile ilgili. Ancak Ezoic.com’un amacı para kazandırmak; para kazanmak için de organik trafik olmazsa olmazımız olduğuna göre, bunlar mutlaka uyulması gereken şeyler.

Niche (Niş) site seçin

Kimse bundan bahsetmiyor ancak en önemli husus burası. Eğer Ezoic’te rahat bir şekilde onay almak istiyorsanız sitenizi niş bir alanda ilerletin. Yani gidip genel haber, finans ya da sağlık sitesi açmak yerine, Bodrum haberleri, kripto paralar ya da kanser çeşitleriyle ilgili bir site açmak onayda sizi 1-0 öne geçirecektir.

Soru: Genel bir sitem var, Ezoic’ten onay alamayacak mıyım?

Cevap: Tabi ki alabilirsiniz. Ancak yazıyı okumaya devam edin…

Anonim

İçerik her zaman ‘can’dır ama…

İçeriğiniz ne kadar kaliteliyse onay almanız da bir o kadar kolaylaşacaktır. Kopya içerik barındıran web sitelerinin şansının çok az olduğunu söyleyebilirim.

Başlıkları uzun tutmaktan korkmayın!

Konu başlıkları içeriği açık bir şekilde tanımlasın. Kısa başlıklarda üst sıralara çıkmaz zordur. Genel-geçer bir sitenin organik trafik/hit alamayacağını Ezoic ekibi biliyor. Çünkü kısa başlıklar geneldir ve üst sıralarda yer almak gerçekten zordur.

Ezoic ve Admanager onay aşamaları

Az önce bahsettiğim alt başlıkları gereği gibi yerine getiren sitelerin onay almaları oldukça kolay olacaktır. Zira ezoic.com’un onayladığı web sitesinin, Admanager onayından geçme ihtimali oldukça yüksektir.

İki aşamalı olan Ezoic onay kısmını başarıyla tamamladığınızı varsayarak ikinci aşamaya geçiş yapmak istiyorum.

2. Aşama: Onay sonrası: Şimdi Ezoic’i tanıyalım.

EzoicAds

İsminden de anlaşılacağı üzere EzoicAds, reklam yönetim kısmı. Burada reklam ayarlarınızı yapabilirsiniz. AdSense’taki sınırlı reklam ayarlarından sonra buradaki özellikleri görünce insan çok mutlu oluyor. Hatta adamlar Chrome eklentisi dahi düşünmüşler. Görsel olarak reklamların nerede çıkacağını, nerede gösterilmesini istemediğinizi ayarlayabiliyorsunuz.

Bu kısımda herkes ayarları web sitesine göre yapmalı.

Sadece size tavsiyem yapay zeka reklam alanlarını açmanız. Şu şekilde yapın:

EzoicAds > Ad Positions > Ad Types > Auto-Insert Ads’ye gidin.

Bu kısımda yer alan “AI Placeholders” ve “Enhanced Placeholders” alanlarını aktif (enable) hale getirin.

Leap

Leap, web sitesi optimizasyon kısmı. En önemli kısımlardan birisi. Cache (önbellek), dosya sıkıştırma, kod erteleme gibi özellikleri bu kısımdan yapıyoruz. GeneratePress teması kullandığım için bu temaya göre yaptığım ayarları ekran görüntüsü şeklinde ekleyeceğim. Dilerseniz siz de benim gibi kullanabilirsiniz.

Benim size tavsiyem, özellikleri tek tek deneyip (açıp-kapatarak önizleme yapmanız). Ezoic bu imkanı zaten size veriyor. Sitenize en uygun olanları seçerek kendi optimizasyonunuzu oluşturursunuz. Biraz zaman ve sabır isteyen bir iş ancak (özellikle wordpress kullananlar için söylüyorum) hiçbir eklenti kullanmanıza gerek bırakmayan özellikler mevcut. Bu da site için ekstra hız ve hafiflik demek.

Leap Cloud Caching (Leap Bulut Önbellek)

bu kısmı mutlaka kullanmalısınız. Hem cache hem de CDN özelliğinden yararlanmak için caching özelliğini aktif hale getirin. Site hızınız artacak. Buna bağlı olarak trafiğiniz yükselecek ve nihayet daha fazla kazanmaya başlayacaksınız.

Flickify

Flickify ile web sitenizdeki makaleleri çok kısa süre içerisinde videolara dönüştürebilirsiniz. Yapay zeka sayesinde otomatik slaytlar, seslendirmeler vs. eklemeniz mümkün.

Flickfy hakkında daha detaylı içerik hazırlanmaya devam ediyoruz...

Humix

Bu kısımda kendi hazırladığınız videolardan ve ağdaki videolardan kazandıklarınızı görebilirsiniz.

Humix hakkında daha detaylı içerik hazırlanmaya devam ediyoruz...

NicheIQ

Site sıralamanızı yükseltmek için bu kısmı mutlaka inceleyip uyarılara kulak vermelisiniz. Aktif ettiğinizde, On-Page SEO, site sağlığı ve sayfa güçlendirme konularında tavsiyeler sunuyor.

NicheIQ hakkında daha detaylı içerik hazırlanmaya devam ediyoruz...

Analytics

Google Analytics’in eski sürümü gibi düşünebilirsiniz. Ancak çok beğendiğim bir sistem ve en sevdiğim özelliği ise kazançlarla %100 entegre halde. Yani Google Analytics Ezoic Analytics’in yanında halt etmiş diyebilirim.

Güzel yanlarından birisi de yine hiçbir kod kullanmadan site hitinizi analiz edebiliyorsunuz.

Settings

Bu kısımda ise Ezoic bağlantı ayarlarınızı, gizlilik politikasını, DNS kayıtlarınızı ve Ezoic API sistemini yönetebilirsiniz.

3. Diğer Sebepler: Ezoic’i kullanmak için bir sürü nedeniniz var…

Yapay zeka Reklamlar

AdSense’ta olmayan birçok reklam çeşidi ile hizmet veriyorlar. İnsanlar artık klasik reklamların farkında, makale içine ekledikleri reklamlar doğal içerikmiş gibi görünüyor. Farklı alanlardaki reklamlar sayesinde tıklama sayısında artış oluyor.

Ödeme yöntemleri

Paypal, Payoneer ve Wise ile ödeme alabilirsiniz. AdSense ile tek banka hesabına bağımlı kalma olayından da kurtulmak istiyorsanız Ezoic kullanmak için bir neden daha okudunuz.

Bu konuda tavsiyem ödemeleri Wise aracılığıyla almanız. Zira diğer ödeme yötemlerinde absürt komisyonlar ödemeniz gerekebilir.

Ücretsiz Hosting, SSL sertifikası, Cloudflare optimizasyonu

Ücretsiz WordPress hosting hizmeti, ücretsiz SSL sertifikası ve Cloudflare ile bağlantı özelliği de bulunuyor.

Ücretsiz WordPress Hosting ile ekstra para ödemeden hizmetten yararlanabilirsiniz.

CDN hizmeti (En sevdiğim özellik)

Leap’teki Cloud Cache özelliğini aktif ettiğinizde CDN hizmetinden de yararlanmış oluyorsunuz.

CDN nedir?

İçerik Dağıtım Ağı (Content Delivery Network), sunucunuzdaki dosyaları dünyanın farklı bölgelerindeki sunuculara kopyalar, bu şekilde dünyanın farklı bir yerinde sitenize erişmeye çalışan kullanıcıya en yakın sunucudaki veriler gönderilir. Bu da site hızı, artı SEO puanı, artı kazanç, kullanıcı memnuniyeti gibi birçok güzelliği beraberinde getirir.

4. Aşama: Kazanç artırma tavsiyeleri ve kapanış: Kazançlarınızı artırmak için bunları mutlaka deneyin!

1-İçeriğinizi kaliteli oluşturun: Kaliteli içerik = daha fazla kazanç.

2-Ezoic eğitimlerini takip edin: Birçok alanda uzman kişilerin hazırladığı eğitimlere önem verin, bu kendinize geliştirmenize de yardımcı olacaktır.

3-Kullanıcı memnuniyetini önemseyin: Sayfanızı reklamlarla doldurmayın, reklamlar içeriği engellemesin.

Lütfen makaleyi eleştirmeyi ve kafanıza takılanları yorumlarda sormayı unutmayın…

Yorum yapın